Size nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Emzirme Danışmanlığı / (Online veya Ev Ziyareti):

  Emzirme sürecine donanımlı bir şekilde hazırlanın

  Anne sütünün içeriği, sütün zaman içindeki değişimi, önemi, hem anne ve hem bebek için sağladığı faydalar hakkında detaylı bilgiler, ilk günlerde meme uçlarında oluşabilecek tahrişi önlemek için doğru emzirme tekniğine dair bilinmesi gerekenler, süt kanallarının tıkanması ve  memelerde oluşabilecek iltihap sorununa dair işaretler ve ne gibi önlemler alabileceğiniz, sütünüzün az veya gereğinden çok gelmesi durumunda çözüm önerileri, emziren annenin beslenme sürecinde bilmesi gerekenler, anne sütünü arttırmak için önerilen yiyecek ve içeceklerle ilgili dikkat edilmesi gerekenler, bebeğin memeyi reddetmesi durumunda çözüm önerileri, bebeklerde dil bağıyla oluşan problemlerin nasıl fark edildiği ve  bu durumun emzirmeye olan etkisi, sütünüzün yeterli olup olmadığına dair ipuçları, gece emzirmelerinin ne zaman itibariyle azalabileceği, emzirmenin imkansız olduğu durumlarda hazır mama ile beslenme seçeneğine geçmeden önce alternatif besleme şekilleriyle ilgili detaylı bilginin verilmesi, sütünü sağarak veren annelerin süt sağma, saklama ve hijyen koşullarıyla ilgili bilinmesi gerekenler gibi konularda sizlere destek olabiliriz.
   Her anne ve her bebek birbirinden farklıdır ve anneler emzirme serüvenlerinde birbirinden çok farklı sorularla bizden destek istemektedirler. Bu sebeple emzirme sürecinizle ilgili olarak destek almak istediğiniz konu ne olursa olsun sadece size ve bebeğinize özel olarak düşünülmüş ve sizlerle birlikte üreteceğimiz bir çözüm planı sunmaktadır. 

  Bu hizmet online ve ev ziyareti olarak verilmektedir. Hizmeti hamilelik döneminizden itibaren alabilirsiniz. Online yerine ev ziyareti şeklinde hizmeti almak istediğinizde, emzirme ile ilgili tüm  konularda, dilediğiniz zaman evinizde yaklaşık 3 saat sürecek bir ziyaret ile uzmanımız size yardımcı olmaktadır.

  Bu hizmet için ilgili uzman:

 • 6 Ay - 2 Yaş Beslenme Düzeni Danışmanlığı / Online:

  Katı gıdaya geçiş dönemi ve ilk iki yıllık dönemde bebeğiniz beslenme sürecinin temellerini birlikte atalım

  Özellikle besin alerjileri ve bazı çocuklarda ortaya çıkan yeme sorunlarını nasıl fark edebileceğimize veya nasıl önleyebileceğimize dair ailelere yol gösterirken, medikal anlamda ne zaman konuyla ilgili uzman bir Doktora başvurulması gerektiği konusunda da ailelere destek olmaktayız. Yapılan son araştırmalar ortaya bir çocuğun bütün hayatını etkileyebilecek beslenme sürecinin en önemli kısmının temellerinin yaşamlarının ilk 1000 gününde atıldığını ortaya koymaktadır. Anne karnında başlayan bu süreç 2 yaşına kadar devam etmektedir. Bizler de bebeklerinizin ilk 1000 gününde hem onlara hem de sizlere karşılaşabileceğiniz zorluklarda destek olmaktayız.

  Sizlere nasıl destek olabiliriz? Katı gıdaya geçiş sürecinde gıdalara yönelik bilinmesi gerekenler, gıdaların hazırlanması sırasında dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları, 6-12 ay arasında beslenme düzeni ve tüketilmesi gereken besin grupları, alerji riski olan besinler, katı gıda süreci devam ederken anne sütünün miktarı, bebeğin kendi kendi besleme yöntemi hakkında bilgi ve bu yöntemin kaşık ile besleme yönteminden farkları, pütürlü gıdaların reddinde çözüm önerileri gibi konularda sizlere destek olmaktayız.  Ayrıntılı bilgi ve randevu talep ediniz.