Size nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Anne - Bebek İlişkisi:

  Bebeğiniz ile ilişkinizde bilinçli adımlar atın 

  Bebeğinizin hayata güvendiği bir kucakta başlaması onun uykusunu, iştahını, merakını, öğrenme kapasitesini, kişiliğini, başkalarıyla ilişki kurma becerisini, olumlu ve olumsuz durumlardaki tepkisini, bağımsızlığını…vs. kısacası tüm hayatını etkileyecektir.

  Bu nedenle biz, anne-baba-bebek ilişkisine önem veriyoruz.  Seanslarımızda bağlanma üzerine çalışıyor, ilişkinizi gözlemliyor, önerilerde bulunuyor, önemli ipuçlarını sizinle paylaşıyor ve bu konudaki sorularınızı yanıtlıyoruz.


  Bu hizmet için ilgili uzman:
  Uzm.Gel.Psikoloğu Sinem ÖZEN CANBOLAT

  Ayrıntılı bilgi ve randevu talep ediniz.

 • Gelişim Takibi:

  Bebeğinizin gelişimini takip edin

  Amerikadaki araştırmalara göre rutin doktor kontrollerinde bebeğin/çocuğun gelişim geriliğinin tespit edilme olasılı %30, yani geriliği olan 3 çocuktan yalnız 1 tanesi tespit edilebilmektedir. Türkiye'de ise bu oranın %1'lere yakın olduğu tahmin edilmektedir. Yine aynı araştırmalar her 3 çocuktan birinde bu tip geriliklere rastlandığını göstermektedir. Bu nedenle gelişim takibi bebeğin aylık rutin doktor kontrolleri kadar önemlidir.

  Gelişim testleri sadece geriliği tespit etmek için değil, aynı zamanda normal gelişen çocukların güçlü yönlerini öne çıkarmak, desteklenecek alanlarını da tespit ederek alana özel egzersizler/oyunlar önermek adına da önemli olmaktadır.

  Gelişim testleri evinizde ya da merkezimizde hem bebek/çocuk ile oynayarak hem de anne (ya da baba) ile konuşarak yapılmaktadır.

  Seansta test sonuçlarının yanı sıra aileye bebeğin/çocuğun gelişimini destekleyici, o aya/yıla ilişkin aktivite önerileri de iletilmektedir.

  Bu hizmet için ilgili uzman:
  Uzm.Gel.Psikoloğu Sinem ÖZEN CANBOLAT

  Ayrıntılı bilgi ve randevu talep ediniz.

 • Oyunlarla Gelişim:

  Bebeğinizin Gelişimini Oyunlarla Destekleyin

  Bebeğinizin gelişimini, destekleyici oyunların size uygulamalı olarak gösterildiği ve aynı zamanda anne/baba ya da bakım veren 3. kişilerin oyunları da gözlemlenerek gerekli yönlendirmelerin yapıldığı Oyun Danışmanlığı Hizmeti ile destekleyebilirsiniz. Böylece bebeğinizin gelişiminde önemli olan oyunların aktarılmasının yanı sıra, oyun oynama biçimleri, yalnız kalma kapasitesinin arttırılması ve bağımsızlaşma sürecinin / özgüven gelişiminin / merakının desteklenmesi konularında da detaylı bilgi edinmiş ve bebeğinizin hayata bir adım önde başlamasını sağlamış olursunuz.

  Bu seans evinizde ya da merkezimizde bebeğiniz ile birlikte yapılmaktadır.

  Bu hizmet için ilgili uzman:
  Uzm.Gel.Psikoloğu Sinem ÖZEN CANBOLAT

  Ayrıntılı bilgi ve randevu talep ediniz.

 • Ebeveyn Desteği :

  Önce siz iyi olun, bebeğiniz de iyi olsun...

  Yetişkinlikte kullandığımız, çocukluğumuzdan beri geliştirmekte olduğumuz, stresle başa çıkma ve sorun çözme becerileri, her zaman çok etkin/yapıcı beceriler olmayabiliyor. Geçmişimizden günümüze taşıdığımız sıkıntılar, gündelik hayatta başedilebilir olsa da, yaşamımıza giren büyük bir değişiklik, sorunlarımıza olan toleransımızı düşürebilmekte, bu da bizim öncelikle kendimizle, sonra çevremizle ilişkimize etki edebilmektedir. Sağlıklı becerilere sahip olsak da, daha önce karşılaşmadığımız, yüksek stresse sebep olan durumlarla karşı karşıya kaldığımızda, çok da işlevsel olmayabiliyorlar. Bebek sahibi olmak, beraberinde getirdiği sorumluluk duygusu, ebeveynlerin hayatlarında yarattığı değişiklikler, vb. bir çok birey için oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bu zorlanma, kişinin kendisi ile ve bebekle olan ilişkisine olumsuz yansıyabildiği gibi, bebeğin kendilik değerinin gelişmesinde de sorunlara sebep olabiliyor.

  Bu nedenle, ihtiyaç duyduğunuzda, siz, anne ve babalara bireysel destek servisi sağlıyoruz. Kendisi ile ilgili farkındalık sahibi olmak isteyen, sorunları üzerinde çalışıp onları çözmek için desteğe ihtiyaç duyan, bebeği ile ilişkisine kendi ile yaşadığı sorunları yansıtmamak için yardım isteyen herkese yardım için hazırız. Siz iyi olun ki, bebeğiniz de iyi olsun...

  Bu hizmet için ilgili uzman:
  Psikolog Dr. İrem Akduman Akın

  Ayrıntılı bilgi ve randevu talep ediniz.

 • Bebeğimle Oynuyorum-Kitap:

  11. BASKI!

  Siparişinizi eposta adresine (yeoynauyu@gmail.com) yazarak verebilirsiniz. Talep etmeniz durumunda, kitap isme imzalı gönderilebilir. Kitap ile beraber beyaz ses CD'si de hediyemizdir.

  ARKA KAPAK'tan:

  “Oğullarım dünyaya geldiğinde bu kitap yayınlanmış olsaydı onu elimden düşürmezdim”
  Regina Röttgen, Alternatif Anne Genel Yayın Yönetmeni

  “Yavrularımızın ruhlarının beslenmesinin boy atmalarına ve kilo almalarına göre ikinci derecede önemli tutulduğu kocaman bir yanlışı düzeltmede kitabınızın çok önemli ve değerli bir araç olduğunu düşünüyorum”
  Armağan Oğuz, Çocuk Doktoru
  “Ben 25 haftalık hamileyim. Bu güne kadar çocuk gelişimi psikolojisi gibi konularda birkaç kitap okudum. Ama sizin kitabinizin daha yarısına gelmeden hayran kaldım. Sadece bir oyun kitabı değil o okuduğum kitaplardan daha fazla çocuk gelişimiyle ilgili bilgi edindim. Yazım dili çok sade net ve açıklayıcı bilgiler müthiş” 
  Miray Artagan, Okur

  “…Şimdi bebeğim 17 aylık ve temellerini sizin kitabınızla attığımız çok güzel bir oyun dünyamız var. Kitabınızdan gerçekten çok şey öğrendim…”” 
  Bilge Kızılkaya, Okur

  Kitap ile ilgili Alternatif Anne yorumları için buraya tıklayınız.

  Kitabın ingilizce versiyonunu satın almak için buraya tıklayınız ( for English version, please click here)